NZD / USD se pohybuje kolem kruciální hodnoty 200-DMA, páír se obchoduje o 0,95% výše okolo 0,6869. Kiwi roste díky novým výsledkům novozélandské obchodní důvěry, která ukázala, že míra pesimismu mezi firmami se v prosinci zvýšila, oroti předchozímu měsíci. Údaje, které byly zveřejněny dnes v průběhu asijské seance ukázaly, že důvěra podnikatelů v NZ vzrostla v prosinci na -24,1 oproti listopadovým -37,1. Trh se nyní soustředí na údaje o HDP ve třetím čtvrtletí, očekává se, že ekonomika by se měla růst o 2,8 procenta y/y. Výrazné překvapení by mohlo vést k posílení NZD.
Trhy očekávají také rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, kde se očekává, že americký Fed bude v prosinci zvyšovat úrokové sazby o 25bp. Pokud Fed zachová jestřábí výhled na ekonomiku a sníží obavy z konce zvyšování sazeb, resp. pauzy ve zvýšování sazeb v roce 2019, mohl by NZD silně oslabit.
Technické ukazatele podporují down trend na paritě, Stochs a RSI jsou výrazně nižší.200-DMA je hlavní podpora na 0,6840, zatímco 50% Fib na 0,6930 je aktuální odpor. Podpora je na úrovni 0,6840 (200-DMA), 0,6811 (38,2% Fib), 0,6759 (55 EMA). Odpor je na 0,69, 0,6930 (50% Fib), 0,6969 (4. 4. high).

Graf: NZD/USD

 

Disclaimer: The content of the Reports constitutes Marketing Communication and does not constitute Investment Advice or Investment Research or an offer for any transactions in financial instrument. The content of the Reports represents the view of our experts on a generic basis, and does not take into consideration individual readers personal circumstances, investment experience or current financial situation. In addition, the Reports have not been prepared in accordance with legal requirements designed to promote the independence of Investment Research, and are not subject to any prohibition on dealing ahead of the dissemination of Investment Research. Readers using the Reports should consider the possibility of encountering substantial losses. The past performance is not a guarantee of future results. Therefore, Goldenburg Group Limited shall not accept any responsibility for any losses of traders due to the use and the content of its Reports.